کیا به دنبال تولید خودروهای هیجان‌انگیزتر و خشن‌تر


در رویداد معرفی کیا سلتوس 2021، نشریه CarBuzz شانس مصاحبه با جیمز بل مدیر روابط عمومی این خودروساز کره‌ای را داشته و با او درباره آینده محصولات پرفورمنس کیا صحبت کرده است. استینگر GT یکی از بهترین خودروهای کیا بوده و این روند با تولید نسخه‌های اسپورت همچون سول GT-Line و فورته GT ادامه یافته است. حتی نسل بعدی اپتیما نیز احتمالاً در نسخه اسپورت GT تولید خواهد شد.

بل می‌گوید کیا حرف‌های زیادی برای گفتن داشته و نام GT همانند خودروهای N و N-Line هیوندای برای محصولات جاده‌ای و آفرود کیا بکار خواهد رفت. به عبارت دیگر پسوند GT برای کیا همانند TRD تویوتا خواهد بود.

مدیر کیا علاوه بر اشاره به خودروهای جاده‌ای GT گفته که کره‌ای‌ها به تولید شاسی بلندهای خشن‌تر و احتمالاً با پسوند X-Line علاقه‌مند هستند. این نام اولین بار روی سول بکار رفته و شایعاتی درباره استفاده از آن برای تولید نسخه‌ای قوی‌تر از تلوراید به گوش می‌رسد. کیا مشکلی با فروش تریم های بالاتر تلوراید نداشته و قیمت تریم SX تلوراید در اکثر نمایندگی‌ها بالاتر از قیمت اصلی است.

بر پایه گفت و شوند CarBuzz با جیمز بل، انتظار می‌رود نام X-Line در پکیج‌های ظاهری آفرود بکار رود و نام GT هم برای خودروهایی با پرفورمنس بهتر انتخاب شود. کیا حتی در تست درایو سلتوس جدید کانسپت سلتوس X-Line تریل اتک را شرکت داده بود تا به همگان نشان دهد یک سلتوس خشن چه قیافه‌ای خواهد داشت.

صحبت درباره ارائه شاسی بلندهای خشن‌تر موضوع جدیدی نیست. زمانی که تلوراید برای اولین بار معرفی شد کیا به ارائه قطعات پرفورمنس برای محصولات خود و در پیش گرفتن روندی مشابه TRD اشاره کرد. جیمز بل گفته که آلبرت بیرمن از عدم حضور کیا در نمایشگاه SEMA ناراحت شده است. او نگفته که آیا کیا در حال کار روی بخش قطعات پرفورمنس خود است یا خیر اما واضح است که بیرمن چنین پروژه‌ای را دنبال می‌کند. فعلاً به نظر می‌رسد سبد محصولات کیا در آینده جذاب‌تر خواهد شد.