نسخهٔ کوپهٔ کراس‌اوور فولکس‌واگن تایرون راهی بازار چین می‌شود


فولکس‌واگن از طریق جوینت ونچر با شرکت فاو در حال آماده‌سازی نسخهٔ کوپهٔ کراس‌اوور تایرون برای عرضه در بازار چین است. این خودرو تایرون X نام گرفته و انتظار می‌رود اواخر امسال در بازار چین عرضه گردد. این خودرو که پیش‌نمایش آن با رونمایی از کانسپت SUV کوپه در نمایشگاه شانگهای 2019 ارائه شد، به‌جز قسمت عقب، در دیگر قسمت‌ها تقریباً به‌طور کامل با نسخهٔ معمولی تایرون یکسان است.

بااین‌حال، خط سقف تایرون X که در قسمت عقب شیب‌دار است، 25 میلی‌متر ارتفاع کمتری نسبت به نسخهٔ معمولی دارد. علاوه بر این، کراس‌اوور کوپهٔ فولکس‌واگن از چراغ‌های عقب منحصربه‌فرد و سپر عقب متفاوت با سر اگزوزهای تزئینی هم برخوردار است. تایرون و برادر کوپه‌اش تایرون X بر اساس پلت‌فرم MQB گروه فولکس‌واگن ساخته شده و از تیگوآن بزرگ‌تر هستند.

انتظار می‌رود تایرون X از همان پیشرانه‌های نسخهٔ معمولی خود استفاده کند که شامل یک موتور 2 لیتری چهار سیلندر توربو با دو سطح قدرت 180 و 220 اسب بخار می‌شود. نیروی این موتور هم توسط یک گیربکس هفت سرعتهٔ اتوماتیک دوکلاچه به چرخ‌های جلو منتقل می‌شود اما سامانهٔ چهارچرخ محرک نیز برای آن قابل سفارش است. کابین تایرون X هم با نسخهٔ معمولی یکسان بوده و بنابراین از داشبوردی مشابه هاچ‌بک پولو با صفحه آمپر دیجیتالی برخوردار خواهد بود.

طبق گزارش‌ها، فولکس‌واگن قصد داشته تایرون X را برای اولین بار رسماً در نمایشگاه پکن در ماه آوریل رونمایی کند اما به دلیل شیوع ویروس کرونا، انتظار می‌رود برگزاری این نمایشگاه لغو شود که این یعنی سازندهٔ آلمانی باید مکان دیگری را برای معرفی کراس‌اوور کوپهٔ خود انتخاب کند.