دود و سکوت! درگ جذاب شلبی GT500 و تسلا مدل S پرفورمنس


شکی وجود ندارد که فورد شلبی GT500 جدید یک هیولای واقعی است. ما قبلاً درگ این خودرو با برخی محصولات مطرح دیگر را تماشا کرده‌ایم و به توانایی‌های این خودرو بلد هستیم؛ اما آیا این خودرو می‌تواند از عهده یکی از سریع‌ترین خودروهای تولیدی دنیا برآید؟

ما درباره‌ی تسلا مدل S پرفورمنس حالت Ludicrous صحبت می‌کنیم. جدیدترین ویدئوی درگ تایمز این دو خودرو را به صف کرده و اگرچه ما می‌دانیم کدام خودرو سریع‌تر است اما تماشای جنگ خودروهای درون‌سوز و الکتریکی همیشه جذاب بوده است.

جدیدترین خودروی پرفورمنس فورد به نیروگاه 8 سیلندر 5.2 لیتری سوپرشارژردار و گیربکس 7 سرعته دوکلاچه اتوماتیک مجهز شده است. این پیشرانه قدرت 760 اسب بخاری و گشتاور 847 نیوتون متری دارد. خودرویی که در تصاویر دیده می‌شود قیمت حدودی 78 هزار دلاری دارد.

اما در گوشه دیگر رینگ مدل S پرفورمنس قرار گرفته که قدرت 588 اسبی و گشتاور قابل‌توجه 1247 نیوتون متری دارد. مهم‌تر اینکه تسلا خودرویی چهار چرخ محرک است. قیمت حدود 110 هزار دلاری این خودرو به‌طور قابل‌توجهی بیشتر از فورد است.

با دانستن مشخصات فنی و عملکردی، برنده‌ی این درگ واضح به نظر می‌رسد. اگرچه ما سورپرایز نشده‌ایم اما چیزی که توجه ما را به خود جلب کرده شتاب صفر تا 96 کیلومتر در ساعت تسلاست. در سومین مسابقه است که این موشک زمینی زمان 2.41 ثانیه‌ای را ثبت کرده و مسافت 400 متر را در 10.6 ثانیه و با سرعت 201.94 کیلومتر در ساعت طی می‌کند.

[دانلود ویدئو]