15 خودروی جذاب اما بد فروش در سال 2019!


اگرچه سال 2019 برای صنعت خودرو سال سخی بود اما برخی آمار برجسته وجود داشت. برای مثال 4 دستگاه داج وایپر به فروش رفته است، خودرویی که چندین سال از توقف تولید آن می‌گذرد. همچنین برای اولین بار در بازه زمانی سه‌ماهه چلنجر پرفروش‌تر از موستانگ ظاهر شده است. تویوتا راو 4 پرفروش‌ترین خودروی غیر پیکاپ بازار آمریکا بوده و پیکاپ رم نیز توانسته برای اولین بار شورولت سیلورادو را کنار بزند.

اما در کل فروش خودرو در آمریکا نسبت به سال 2018 حدود 1 درصد کاهش یافته است. متأسفانه برخی خودروهای جذاب هم وجود دارند که در سال 2019 موردتوجه عموم قرار نگرفتند و ما قصد داریم آن‌ها را خدمت شما عزیزان معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

 1. لکسس GS

آمار فروش: 3378 دستگاه

Lexus GS

این خودرو آینده‌ی مبهمی داشته و آمار فروش هم چنین چیزی را نشان می‌دهد. ما طرفدار پیشرانه 8 سیلندر 5 لیتری تنفس طبیعی 467 اسب بخاری هستیم. افرادی که به دنبال چنین خودرویی باشند ب ام و سری 5 یا M5 را ترجیح می‌دهند اما ما هنوز هم GS و GS F را به خاطر هزینه‌های نگهداری کم، قابلیت اطمینان، دینامیک رانندگی هیجان‌انگیز و تمایز نسبت به دیگر خودروها دوست داریم.

 1. تویوتا سوپرا

آمار فروش: 2884 دستگاه

Toyota Supra

ما انتظار داشتیم علیرغم آغاز تولید در ماه مارس، سوپرا در سال 2019 فروش بیشتری داشته باشد. این خودرو یکی از خبرسازترین محصولات اسپورت سال بوده است؛ اما سورپرایز واقعی اینکه پسرعموی ژرمنی این خودرو فروش بیشتری داشته است. ب ام و Z4 به خانه 2941 نفر راه یافته است. شاید تویوتا به فکر تولید نسخه روباز سوپرا هم باشد تا محبوبیت آن را بیشتر کند.

 1. نیسان 370Z

آمار فروش: 2384 دستگاه

Nissan 370Z

ما می‌دانستیم که این خودرو در لیست حضور خواهد داشت. 370Z خودرویی بسیار خوب است اما خب حدود 10 سال از عمر آن می‌گذرد و به‌روزرسانی قابل‌توجهی هم در آن دیده نشده است. اخیراً تصاویر جاسوسی از محصول اسپورت نیسان در حال تست دیده شده و شاید تغییراتی در آن رخ دهد. نیسان به آینده این خودرو اشاره‌ای نداشته اما احتمال تولید نسل جدید آن بالاست.

 1. سوبارو BRZ

آمار فروش: 2334 دستگاه

سوبارو BRZ

یکی از ارزان‌ترین خودروهای اسپورت بازار سوبارو BRZ است که اگرچه با تویوتا 86 اشتراک کامل دارد اما محصول تویوتا پرفروش‌تر بوده است. 86 فروش 3398 دستگاهی داشته و حدود هزار دستگاه بیشتر از BRZ فروش داشته است. احتمالاً پیشرانه‌ای قوی‌تر می‌توانست فروش این دو خودرو را بالاتر ببرد زیرا طرفداران چندین سال است که به چنین مشکلی اشاره می‌کنند.

 1. جگوار اف تایپ

آمار فروش: 2279 دستگاه

جگوار اف تایپ

ما مطمئن نیستیم که فیس لیفت اخیر روی میزان فروش جگوار اف تایپ چه تأثیری خواهد گذاشت. مدل فعلی یک محصول اسپورت عالی بوده است. ظاهری عالی، پایداری و توازن خوب، قدرت بالا و استفاده از پیشرانه‌های با شخصیت جزو ویژگی‌های اف تایپ است. ما فکر می‌کنیم پیشرانه 6 سیلندر سوپرشارژردار بهترین نیروگاه آهنین برای اف تایپ می‌باشد اما اگر قدرت 380 اسبی آن کافی نباشد می‌توان پیشرانه 8 سیلندر 550 اسبی را انتخاب کرد. واقعاً سورپرایز شدیم که چرا این خودرو نتوانست آمار فروش بالای 3 هزار دستگاه را ثبت کند.

 1. جنسیس G90

آمار فروش: 2238 دستگاه

جنسیس G90

مشکل سدان لوکس و پرچم‌دار جنسیس این است که نشان ژرمن‌ها را روی کاپوت خود ندارد و یک خریدار عادی فکر می‌کند جنسیس G90 تنها یک هیوندای است. این خودرو بازخوردهای خوبی از کارشناسان دریافت کرده اما مردم به این چیزها گوش نمی‌کنند و پول بیشتری برای مرسدس یا ب ام و پرداخت می‌کنند. این مایه شرمساری است زیرا G90 یک خودروی زیبا و خوش‌ساخت است. قیمت 69350 دلاری این خودرو واقعاً مناسب بوده اما خب همان‌گونه که گفتیم مشتریان به چنین چیزهایی توجه زیادی نشان نمی‌دهند.

 1. آئودی TT

آمار فروش: 1324 دستگاه

آئودی TT

دوران آئودی TT به سر آمده ولی این خودرو در عمر 20 ساله خود خاطره‌های زیادی به ثبت رسانده است. البته انتظار داریم تا پایان سال برخی نسخه‌های سفارشی آن تولید شوند تا وداعی مناسب با این خودرو وجود داشته باشد. ما قطعاً از راندن مدل گرامی داشت 20 سالگی TT لذت بردیم. در کل آئودی محصولی راحت و شیک ساخته شده است. دل ما برای این خودرو تنگ خواهد شد.

 1. لکسس LC 500

آمار فروش: 1219 دستگاه

لکسس LC 500

جای شگفتی است که این خودرو حتی به مرز فروش 2 هزار دستگاه هم نرسیده است. ما درباره یک کوپه لوکس با ظاهری جذاب و پیشرانه 8 سیلندر 5 لیتری 471 اسب بخاری صحبت می‌کنیم. LC 500 خودرویی راحت و سریع است اما شاید مشکلی وجود داشته باشد. اگرچه لکسس خودرویی برای شبیه‌سازی تمامی حس‌ها ساخته اما بهتر است آن را یک GT بدانید تا محصولی اسپورت.

 1. جگوار XF

آمار فروش: 1187 دستگاه

جگوار XF

اگر خواهان یک سدان اسپورت هستید که از نوع ب ام و نباشد جگوار XF انتخاب خوبی خواهد بود. پیشرانه 6 سیلندر سوپرشارژردار جگوار قدرت 380 اسبی را به چرخ های عقب می‌فرستد. جگوار آمار فروش نسخه اسپورت بریک XF را منتشر نکرده اما گفته که حدود 20 درصد از آمار فروش این خانواده را تشکیل می‌دهد. به این ترتیب حدود 237 دستگاه از این خودرو در سال 2019 به فروش رفته است.

 1. آئودی R8

آمار فروش: 574 دستگاه

آئودی R8

R8 سوپرکاری است که به‌صورت روزمره می‌توان آن را راند. R8 کت‌شلواری آلمانی بر تن کرده اما قلب تپنده‌ی آن از نوع 10 سیلندر 5 لیتری 562 اسب بخاری متعلق به لامبورگینی است. این خودرو وقتی در سال 2006 وارد بازار شد خودروسازان دیگر را مجبور کرد دوباره درباره تولید خودروهای پرفورمنس فکر کنند.

دومین نسل R8 در سال 2015 عرضه و در سال 2018 فیس لیفت شد اما فروش 574 دستگاهی آن در سال پیش افت 38 درصدی نسبت به سال 2018 را نشان داده است. با توجه به اینکه گروه فولکس‌واگن به دنبال الکتریکی سازی محصولات خود است بنابراین احتمال تولد دوباره R8 به عنوان یک محصول اسپورت تمام الکتریکی وجود دارد.

 1. ولوو V90

آمار فروش: 500 دستگاه

ولوو V90

اگر 10 سال پیش از ما سوال می‌کردید ما می‌گفتیم استیشن ولوو خودروی جذابی است؛ اما فروش 500 دستگاهی V90 در سال 2019 نشان می‌دهد که واقعاً بازاری برای این خودرو وجود ندارد. خریداران هم‌اکنون بجای چنین خودروهایی به دنبال شاسی بلندها هستند.

 1. کیا K900

آمار فروش: 390 دستگاه

کیا K900

همانند جنسیس G90، کیا K900 یک سدان لوکس است که قیمت بسیار کمتری در مقایسه با مرسدس یا ب ام و دارد. این خودرو سواری خوبی داشته و کیفیت ساخت آن نیز خوب است. متأسفانه علیرغم فروش نسبتاً خوب K900 در سایر بازارها به ویژه کره جنوبی، بازار آمریکا علاقه‌ای به این خودرو نشان نداده است. قیمت این خودرو از 59900 دلار شروع می‌شود که با پرداخت این پول تجهیزات زیادی دریافت می‌کنید. چنین تجهیزات و ویژگی‌هایی در خودروهای بالاتر از 100 هزار دلاری رقبا دیده می‌شوند.

 1. نیسان GT-R

آمار فروش: 331 دستگاه

نیسان GT-R

نبود حرکتی مشهود از نیسان درباره تولید نسل جدید GT-R طرفداران این خودرو را به شدت ناراحت و عصبی کرده است. فروش پایین گودزیلا چنین چیزی را نشان می‌دهد. فروش 331 دستگاهی برای خودرویی 13 ساله خوب محسوب می‌شود نه؟!

 1. آکورا NSX

آمار فروش: 238 دستگاه

آکورا NSX

اولین نسل NSX را سوپرکاری ارزان‌قیمت و محبوب می‌دانستند. اگرچه قیمت NSX در آن زمان هم خیلی ارزان نبود اما با قیمتی بسیار پایین‌تر از یک فراری می‌توانستید تجربه رانندگی بسیار لذت بخشی داشته باشید. نسل جدید این خودرو با تکنولوژی‌های زیادی از جمله قوای محرکه هیبریدی و قدرت و چسبندگی بالا عرضه شده است. متأسفانه این خودرو در تسخیر قلب خریداران ناکام مانده و فروش آن از سال 2016 تاکنون بالا نبوده است. بهترین آمار فروش این خودرو در سال 2017 و میزان فروش 581 دستگاه بوده است.

 1. آلفارومئو 4C

آمار فروش: 238 دستگاه

آلفارومئو 4C

4C با ورود به بازار آمریکا در سال 2013 امیدهای زیادی را زنده کرد. یک خودروی اسپورت کوچک که از شاسی فیبر کربنی سوپرکار مانند و حالت پیشرانه وسط استفاده می‌کرد. پیشرانه 4 سیلندر 1.75 لیتری این خودرو قدرت 237 اسبی داشت و با وزن کم خودرو شتاب قابل‌توجهی ایجاد می‌شد. متأسفانه این خودرو در بازاری که پورشه حرف اول را می‌زد حضور یافته بود و به همین خاطر استقبال زیادی از 4C نشد.