همراه با کانسپت‌های لکسس به ماه بروید!


تویوتا و آژانس هوا فضای ژاپن در حال توسعه ماه‌نورد جدیدی بوده و به نظر می‌رسد لکسس به این شرایط حسودی می‌کند زیرا طراحان آن اقدام مشابهی را انجام داده‌اند.

یکی از جذاب‌ترین کانسپت های جاذبه صفر لکسس توسط کارل دوجاردین خلق شده است. این کانسپت جاذبه صفر شبیه وسایل استفاده شده در فیلم‌های اونجرز بوده و در حقیقت یک فضاپیمای الهام گرفته از موتورسیکلت‌هاست که بدنه‌ای Z مانند دارد. لکسس می‌گوید این مدل برای ایجاد کنترل کامل راننده و البته حرکت نرم روی ماه حتی در سرعت‌هایی تا 500 کیلومتر در ساعت طراحی شده است.

کانسپت دیگر Cosmos نام داشته و احتمالاً جالب‌ترین کانسپت این برند است زیرا از کاکپیتی در عقب برخوردار بوده و یک سطح شیشه‌ای بزرگ دارد. البته این تنها بخشی از کشتی مادر بزرگ لکسس است. کشتی مادر لکسس یک فضاپیمای بزرگ است که دارای سپر ویژه، ماژول‌هایی برای زندگی، جایگاه عرضه، فضای بار و پیشرانه‌ای آینده نگرانه می‌باشد.

دیگر طراح لکسس کانسپتی با نام مون رولر را معرفی کرده که در جهت کاملاً متفاوتی قرار داشته و ما را به یاد دنیای ژوراسیک می‌اندازد. البته طبق گفته‌ها این کانسپت از بخش شکل گرفته بر پایه نانوتیوب گرافن استفاده کرده و کاکپیت هم در مرکز سلول ژیروسکوپی قرار گرفته است.

لونار کروزر که حاصل فکر خلاق کیسوکه ماتسونو است شباهتی با وسایل کنونی نداشته و البته می‌توان آن را روی نمایشگاه‌های خودرویی زمینی هم به نمایش گذاشت! علیرغم ظاهری زمینی‌تر، لکسس می‌گوید چرخ ها می‌توانند 90 درجه بچرخند و بنابراین این خودرو توانایی پرواز همچون یک پهباد را دارد.

نهایتاً به کانسپت های متمایزی با نام های لونار میشن و مون ریسر می‌رسیم که این آخری اساساً یک خودروی مسابقه‌ای تک نفره با فضای کاکپیت خاصی بوده و از لاستیک‌های منحصربه‌فردی استفاده می‌کند. مون ریسر با استفاده از این لاستیک‌ها می‌تواند روی ماه بپرد و مسابقه دهد!